Plynové kotle, solární systémy, ohřívače vody

Zařízením vytápění je nutné zabezpečit tepelnou pohodu v obytných, případně pracovních prostorech. Rozvoj stavebnictví, vývoj nových technologií a jejich snadná dostupnost od roku 1990 způsobili, že se v současnosti stavěné rodinné domy vyznačují sníženou spotřebou tepla na vytápění. V dnešní době je téměř nezbytností, resp. by mělo být samozřejmostí nejen stavět, ale i provozovat nízkoenergetické objekty a minimalizovat ztráty tepla infiltrací netěsnými obvodovými prvky, okny i dveřmi.

BDR Thermea (Czech republic) s.r.o.

Jeseniova 2770/56
130 00 Praha 3
Tel.: +420 271 001 627
Email: baxi@bdrthermea.cz

IČ: 26733226, DIČ: CZ26733226
Společnost je zapsána u Městského soudu v Praze, oddíl C, vložka 90291

Koncem roku 2009 došlo k fúzi společností Baxi, De Dietrich a Remeha a vznikla tak nová skupina, která nese název BDR Thermea.

Skupina BDR Thermea patří mezi přední světové výrobce a dodavatele systémů vytápění a přípravy TUV. Její výrobní závody se nachází po celé Evropě. Skupina funguje celkem v 70 zemích po celém světě.
Díky významným investicím věnovaným vývoji je skupina BDR Thermea schopna udržet svoji pevnou pozici na trhu. Nedodává jen kotle s vysokou účinností, ale zabývá se také vývojem nových technologií pro vytápění, které by v budoucnu mohly hrát důležitou úlohu při klimatických změnách. V současné době zahrnuje sortiment kotle na biomasu, solární kolektory a tepelná čerpadla a také mikrokogenerační zařízení.
Poznámka: správný název značky je Baxi, nikoli Baxy, Baksi nebo Baksy, jak se možná někdo domnívá.

Společnost BDR Thermea (Czech republic) s.r.o. je od roku 2013 také dovozcem výrobků značky De Dietrich. Ze širokého sortimentu tohoto francouzského výrobce tepelné techniky s dlouholetou tradicí a velkým důrazem na kvalitu svých výrobků si můžete vybrat na www.dedietrich.cz

Plynové kotle BAXI
Firma BAXI nabízí na českém trhu celou řadu jak atmosférických, tak kondenzačních plynových kotlů v širokém výkonovém rozsahu. Obecně jsou všechny kotle značky BAXI, které splňují požadavky norem ErP označeny znaménkem "+".

Atmosférické kotle

Tyto plynové kotle se vyznačují snadnou instalací, kvalitním provedením, atraktivním designem a dobrou cenou. Atmosférické kotle lze z pohledu uživatele dělit na kotle kombinované, kotle s vestavěným zásobníkem a sestavy (kotel + bojler).
Mezi atmosférické kotle splňující požadavky směrnice ErP patří řady kotlů Eco5 Compact+, Luna3 Blue+, Luna3+ a Nuvola3+ BS. Ostatní řady kotlů jsou k dispozici do vyprodání zásob: Mainfour, Fourtech, Ecofour, Luna3 Comfort, Nuvola3 Comfort a Nuvola3 BS.

Kondenzační kotle

Plynové kotle kondenzační jsou navíc ve spojení s vhodně navrženým a dobře provedeným topným systémem připraveny nabídnout velmi vysokou účinnost vytápění Vašeho domu nebo bytu a díky kvalitní regulaci i velmi nízké provozní náklady a komfort při jejich provozu. Kondenzační plynové kotle lze z pohledu uživatele dělit na kotle kombinované, kotle s vestavěným zásobníkem a sestavy (kotel + bojler).
Všechny stávající řady kondenzačních kotlů byly upraveny tak, aby splňovaly požadavky norem ErP. Nově jsou označeny jako: Duo-tec Compact+, Luna Duo-tec+, Nuvola Duo-tec +, Duo-tec Max+, Luna Platinum+, Nuvola Platinum+. Inovací prošly i kotle vyšších výkonů Luna Duo-tec MP+ a řada Power HT+. Stávající modely kondenzačních kotlů jsou k dispozici do vyprodání zásob: Luna Duo-tec HT, Nuvola Duo-tec HT, Duo-tec Compact HT, Duo-tec Max HT, Luna Platinum HT, Nuvola Platinum HT.

Ohřívače vody a zásobníky

Široká nabídka zásobníků pro TUV zahrnuje jak provedení nepřímoohřevné s jednou spirálou, tak nepřímoohřevné provedení s dvojitou spirálou pro využití solárního systému. Dále v našem sortimentu naleznete akumulační nádoby s průtokovým ohřevem TUV nebo s integrovaným zásobníkem TUV. Ze zásobníků nabízíme závěsné nebo stacionární, nerezové přímoohřevné zásobníky.

Solární systémy

Solární systém přeměňuje sluneční energii na teplo (fototermika) a v kombinaci s plynovým kotlem nabízí úsporné a ekologické řešení kombinovaného ohřevu vody.

Příslušenství a servis

K plynovým kotlům dodává BAXI celou řadu příslušenství. Jedná se zejména o prvky regulace a řízení topných systémů, odkouření kotlů a bojlery.
BAXI pro všechny své výrobky zajišťuje velmi kvalitní servis s působností po celé zemi a to prostřednictvím kvalifikovaných a pravidelně školených servisních techniků.

Solární systémy

Solární technika u nás stále více stoupá v povědomí zákazníků, přesto se nedá říci, že se plně využívá. Sluneční kolektory špičkové kvality od společnosti BAXI mohou předat až 60 % energie nutné k ohřevu teplé užitkové vody. Slunce lze využít také k přitápění ústředního topení nebo ohřevu bazénu. Vzhledem k tomu, že takové množství energie je čerpáno zdarma ze slunce, stojí tento fakt jistě za zamyšlení při návrhu systému vytápění a ohřevu teplé užitkové vody.

Ohřívače teplé vody a zásobníky

Zásobníky a ohřívače Baxi jsou vyráběny za pomoci vyspělé technologie a moderních metod a přicházejí tak na trh jako výrobky vysoké kvality. Zásobníky Baxi slouží jako účinný systém zásoby teplé vody pro přípravu TUV nebo tepelné energie pro ohřev topné vody. Primární medium (ohřátá kapalina, která prochází topnou spirálou bojleru a předává tepelnou energii) cirkuluje pomocí čerpadla mezi spirálovým výměníkem zásobníku a zdrojem tepla. Jako zdroj tepla může být použit plynový kotel Baxi, solární kolektory nebo kotel na tuhá paliva.

Sortiment ohřívačů a zásobníků BAXI

Široká nabídka zásobníků pro TUV zahrnuje jak provedení nepřímoohřevné s jednou spirálou, tak nepřímoohřevné provedení s dvojitou spirálou pro využití solárního systému. Dále v našem sortimentu naleznete akumulační nádoby s průtokovým ohřevem TUV nebo s integrovaným zásobníkem TUV. Ze zásobníků nabízíme závěsné nebo stacionární a nerezové nepřímotopné zásobníky.

  • Střechy
Nahoru