Střešní okna VELUX

Pohled z okna je stejně důležitý jako světlo a vzduch procházející střešním oknem. Při výběru velikosti a počtu střešních oken je dobré uvažovat v širších souvislostech. Pro dostatečné prosvětlení místnosti platí zásada, že zasklená plocha by měla činit nejméně 10 % plochy podlahy. Svoji významnou roli hrají různé aspekty, jako jsou symetrie místnosti, atmosféra v podkroví, optimální výhled apod.

VOLBA SPRÁVNÉHO STŘEŠNÍHO OKNA velux


Pro dosažení dobrého výhledu z místnosti a snadného přístupu k ovládání okna doporučujeme vzít v úvahu:

Sklon střechy


Při větším sklonu střechy můžete použít menší střešní okno, při menším sklonu střechy naopak volte pro stejný výhled a pohodlné ovládání raději delší okno.

obr okna velux

Výšku osazení střešního okna Velux


Spodní hrana rámu okna byla měla být vzdálena 85 - 110 cm od podlahy, horní hrana rámu pak 185 - 220 cm. Výklopná okna, s klikou ve spodní části, lze osadit i výše a ovládání bude stále pohodlné.

Vzdálenost mezi krokvemi


Ta hraje roli při volbě šířky střešního okna. Pokud uvažujete o okně širším, než je vzdálenost mezi krokvemi, je potřeba provést tzv. tesařskou výměnu.

Velikost a umístění střešního okna Velux


Výběr střešního okna podle úhlu střechy.

uhel-strechy

ZÁKLADNÍ TYPY STŘEŠNÍCH OKEN Velux

Dalším důležitým kritériem při výběru střešního okna je snadné ovládání. V souladu s uspořádáním interiéru a přístupu k oknu volíme mezi dvěma základními typy.

Kyvná okna

  • umožňují lepší využití prostoru pod oknem. Ovládají se madlem, které je umístěno v horní části křídla okna.

Výklopně-kyvná okna

  • otvírají se ven a poskytují neomezený výhled. Mají ovládací kliku na spodní straně křídla a jsou optimální v případě, že je okno umístěné ve střeše s mírným sklonem, nebo ve větší výšce.

kyvna-vyklopna-okna

Dřevo nebo polyuretan?

Střešní okna jsou dodávána v několika provedeních povrchové úpravy - jednovrstvé lakování, dvojvrstvé lakování nebo polyuretanová úprava. Jedná se o úpravu vodou ředitelným lakem, který chrání vnější povrch okna. Polyuretanová úprava představuje okna s dřevěným jádrem a bílou povrchovou vrstvou polyuretanu, která nevyžadují údržbu. Okna s touto úpravou jsou obzvláště vhodná do místností s vyšší vlhkostí a tam, kde s interiérem lépe koresponduje jejich bílá barva.

Manuální nebo elektrické ovládání?


Je zřejmé, že dálkové ovládání Vám umožní velmi jednoduchou manipulaci. Hodí se zejména pro hůře dostupná střešní okna. A pokud se rozhodnete namontovat více než jedno okno, je použití elektrického ovládání opravdu na místě. K elektrickému ovládání okna můžete navíc doplnit vnitřní i vnější zastiňovací doplňky. V tom případě jsou nejlepší volbou okna INTEGRA, protože u tohoto výrobku jsou veškeré vodiče zabudované a okno stačí pouze zapojit do zdroje el.proudu.

stresni-okna-velux-03-hi

Kontakt pro zákazníky
T: 531 015 506
@: info.cz@velux.com
www.velux.cz

Nahoru