Inteligentní domácnost

Silnoproudá a slaboproudá elektroinstalace
Silnoproudé elektroinstalace se staly běžnou součástí našeho života. V každém bytu, domu i kanceláři naleznete vypínače, zásuvky, svítidla, rozvodnice, jističe i chrániče. Život bez elektrické energie si dnes těžko dokážeme představit.
Slaboproudé instalace se dnes, stejně jako silnoproudé instalace vyskytují téměř ve všech objektech. Jejich realizaci je proto vhodné spojit a ušetřit tak čas a náklady za montáž. Vhodnou koordinací jednotlivých prací si zajistíte kvalitní a levnější provedení instalace. Slaboproudé rozvody se dělí do několika oblastí, z nichž každá má svá specifika.

Schneider Electric CZ, s. r. o.

Středisko služeb zákazníkům:
Tel.: 382 766 333

info@cz.schneider-electric.com
www.schneider-electric.cz
www.vypinac.cz

Inteligentní domácnost

Komfort

Umocněte svůj požitek z bydlení. Inteligentní dům se jako neviditelný sluha postará o Vaše pohodlí, abyste získali více času pro sebe a své blízké.
Postará se o:

 • Pravidelně se opakující činnosti. Jak by se Vám líbilo, kdyby za Vás někdo ráno vytahoval žaluzie a večer je zase stahoval, naprosto automaticky a v ten správný čas? Kdyby vypnul zapomenuté rozsvícené světlo na chodbě? Zajistil závlahu trávníku?
  Nechte inteligentní dům dělat rutinní úkony za Vás!
 • Váš neustálý přehled o celé domácnosti odkudkoliv. Celý dům máte jako na dlani. A to doslova, díky intuitivní vizualizaci na mobilních zařízeních. Volitelně i na počítači nebo na dotykovém displeji, pevně zabudovaném do zdi.
  Nevracejte se zbytečně z cesty do zaměstnání jen proto, abyste zkontrolovali, zda jste dům řádně zabezpečili!
 • Hromadné úkony v rámci takzvané scény. Stačí jeden dotyk a dům provede nastavení všech spotřebičů v obýváku nebo v celém patře za Vás. Scény si můžete libovolně nadefinovat a měnit.
  Již žádné obíhání vypínačů a termostatů!
 • Přehledné ovládání funkcí v domě díky ovládačům ve špičkovém designu. Na výběr máte z několika provedení systémových ovládačů, které nabízí až 9 ovládacích tlačítek se signalizačními LED, včetně možnosti jejich přehledného popisu, v jedné pozici rámečku.
  Konec pětirámečků nabitých vypínači, ve kterých se nikdo nevyzná!

Flexibilita

Nenechte se omezovat ve svých představách. Jistě oceníte snadné přizpůsobení funkcí inteligentního domu měnícím se potřebám Vaší rodiny.
Postará se o:

 • Možnost přenastavení funkcí domu. Chcete, aby toto tlačítko ovládalo namísto tohoto svítidla třeba tamtu žaluzii? Není problém! Systémový technik dokonce dokáže upravit funkce v domě i vzdáleně přes Internet.
  Upravte si ovládání domu, jak Vám to vyhovuje, bez sekání zdí a nepořádku!
 • Možnost přidání dalších nových funkcí. Postupně si můžete dům dovybavovat dalšími přístroji, které zajistí nové funkce. Lze využít i bezdrátových ovládačů, které můžete v interiéru umístit kamkoliv, třeba i na skleněné dveře sprchového koutu.
  Dům žije a rozvíjí se s Vámi, jeho funkce lze kdykoliv rozšířit či změnit!
 • Svoji budoucnost. Systém, kterým je inteligentní dům vybaven, je celosvětově uznávaným standardem, otevřeným desítkám výrobců kompatibilních přístrojů. Na trhu existují desítky vyškolených realizačních firem. Výběr je jen na Vás.
  Nechtějte řešení závislé na jediném dodavateli!
 • Podporu hladkého průběhu svého vzniku. Systém inteligentního domu je velmi přizpůsobivý, jeho srozumitelnost a jednoduchost oceníte už na samotném počátku projektu elektroinstalace, při návrhu systému. A následně také při instalaci systému, kdy jeho charakteristické vlastnosti předchází zbytečným chybám.
  Přizpůsobivý v každém směru!

Bezpečnost

Spěte klidně. Inteligentní dům Vás informuje o všech nestandardních situacích, které v něm nastanou, i když jste třeba na dovolené.
Postará se o:

 • Neustálý dohled. Odkudkoliv máte přehled o celém domě, o tom, co se v něm děje. Stačí Vám chytrý telefon, tablet nebo počítač s připojením na Internet. V případě instalovaných IP kamer vně i uvnitř domu lze vzdáleně ověřit, pokud dostanete alarmové hlášení na svůj chytrý telefon, zda se jedná o planý poplach či nikoliv, a zda je tím pádem nutný zásah bezpečnostní agentury.
  Dům neustále dohlíží na sebe a bezpečí svých obyvatel!
 • Automatickou reakci na nestandardní situace. Pokud se náhle změní počasí k horšímu, dům okamžitě zavře střešní okna, aby nenapršelo do pokojů, vytáhne předokenní žaluzie, aby je ochránil před silným větrem nebo v případě, že indikuje kouř, okamžitě varuje všechny obyvatele domu.
  Reakce domu jsou nastavitelné podle Vašich požadavků!
 • Tlačítko Panika. Stiskem tlačítka Panika, umístěného vedle postele, můžete okamžitě spustit poplach, a zároveň v celém domě rozsvítit světla, vytáhnout žaluzie a tak vystrašit případného narušitele.
  Chraňte bezpečí své i Vašich nejbližších!
 • Odchodové tlačítko a simulace přítomnosti. Při odchodu z domu můžete stiskem jediného tlačítka nejen zhasnout všechna světla, ale i odepnout vybrané zásuvky s potenciálně nebezpečnými spotřebiči. Dům se zkrátka sám uvede do klidového režimu, vytápění se ztlumí, žaluzie sjedou a aktivuje se elektronický zabezpečovací systém. Když jste pryč na delší dobu, vhodně rozsvěcí a zhasíná světla, posunuje žaluzie a vytváří tak pro okolí dojem, že jste stále doma.
  Užijte si svoji dovolenou bez starostí!

Úspory

Myslete ekonomicky a ulevte Vašemu rodinnému rozpočtu snížením nákladů na provoz domácnosti. Inteligentní dům efektivně reguluje zdroje tepla a chladu, které jsou největšími žrouty energie.
Postará se o:

 • Efektivní hospodaření s energiemi. Dům dokáže optimálně řídit i alternativní zdroje energií a efektivně kombinovat vytápění z různých tepelných zdrojů. Samozřejmě Vás pravidelně informuje o aktuálních spotřebách energií (elektřiny, vody, plynu), které neustále sleduje. Po jejich vyhodnocení můžete učinit kroky ke zlepšení situace.
  Šetříte jak životní prostředí, tak Vaši peněženku!
 • Každou místnost zvlášť. Rádi byste měli v obývacím pokoji příjemnou teplotu 22 °C, ale v ložnici 17 °C na spaní? To je pro inteligentní dům samozřejmostí. Postará se o optimální regulaci vytápění a chlazení nezávisle pro každou svou místnost. Nikdy se nestane, že by v místnosti topil i chladil současně.
  Mějte vždy ideální teplotu v každé místnosti!
 • Možnost přenastavení a přidání dalších funkcí. Pokud chcete některé ze stávajících funkcí Vašeho domu upravit k obrazu svému, dokáže to provést systémový technik pouhou změnou nastavení přístrojů. Dokonce i vzdáleně přes Internet. Postupně si můžete dům dovybavovat dalšími přístroji, které zajistí nové funkce.
  Funkce domu lze kdykoliv rozšířit či změnit, bez sekání zdí a nepořádku!
 • Svoji budoucnost. Systém, kterým je inteligentní dům vybaven, je celosvětově uznávaným standardem, otevřeným desítkám výrobců kompatibilních přístrojů. Na trhu existují desítky vyškolených realizačních firem. Výběr je jen na Vás.
  Nechtějte řešení závislé na jediném dodavateli!
Nahoru