Vnitřní instalace

Vnitřní instalace

Vnitřní instalace

Zdravotechnika, vytápění, elektro

Inteligentní domácnost

Inteligentní domácnost

Silnoproudá a slaboproudá elektroinstalace
Silnoproudé elektroinstalace se staly běžnou součástí našeho života. V každém bytu, domu i kanceláři naleznete vypínače, zásuvky, svítidla, rozvodnice, jističe i chrániče. Život bez elektrické energie si dnes těžko dokážeme představit.
Slaboproudé instalace se dnes, stejně jako silnoproudé instalace vyskytují téměř ve všech objektech. Jejich realizaci je proto vhodné spojit a ušetřit tak čas a náklady za montáž. Vhodnou koordinací jednotlivých prací si zajistíte kvalitní a levnější provedení instalace. Slaboproudé rozvody se dělí do několika oblastí, z nichž každá má svá specifika.

Otopná tělesa

Otopná tělesa

Otopné těleso je nejen zdrojem tepla pro vytápěnou místnost, ale především musí zajistit tepelnou pohodu ve vytápěné místnost a je také nejvíce na "očích" ze všech prvků otopné soustavy, protože je nedílnou součástí interiéru. Je tedy velmi důležité navrhnout a vybrat to správné a ze strany uživatele také zajistit odpovídající podmínky pro předání tepla.

Plynové kotle, solární systémy, ohřívače vody

Plynové kotle, solární systémy, ohřívače vody

Zařízením vytápění je nutné zabezpečit tepelnou pohodu v obytných, případně pracovních prostorech. Rozvoj stavebnictví, vývoj nových technologií a jejich snadná dostupnost od roku 1990 způsobili, že se v současnosti stavěné rodinné domy vyznačují sníženou spotřebou tepla na vytápění. V dnešní době je téměř nezbytností, resp. by mělo být samozřejmostí nejen stavět, ale i provozovat nízkoenergetické objekty a minimalizovat ztráty tepla infiltrací netěsnými obvodovými prvky, okny i dveřmi.

Podlahové topení

Podlahové topení

Elegance, pohodlí a úspornost – tak by se daly vyjádřit současné architektonické trendy. Přirozený a zdraví způsob vytápění k tomu samozřejmě patří. Proto u nás i ve světě stále přibývá domů a bytů s podlahovým vytápěním. Jde o jeden z nejpokročilejších způsobů vytápění. Nenarušuje interiér, jeho provoz je ekonomicky nenáročný, ale co je nejdůležitější: tyto systémy jsou ohleduplné k lidskému zdraví. V obytných prostorách s podlahovým vytápěním se nevíří prach a nevysušuje se vzduch. Ocení to v první řadě děti a alergici.

Úsporného provozu se dosahuje díky tomu, že voda v okruzích podlahového vytápění má přibližně o 20 °C nižší teplotu než v radiátorech při zachování stejného tepelného komfortu.

  • Střechy
Nahoru