Aktuality

Postavte si pasivní nebo nízkoenergetický dům z cihel rychle a úsporně

S maltou HELUZ SIDI je zdění z broušených cihel jednoduché jako malování

Nanaseni                                            SIDI1 2

Vezměte do ruky kýbl s válečkem a můžete malovat - anebo taky zdít obvodové stěny nebo vnitřní příčky. Tak jednoduché bude díky revoluční novince, tekuté tedy předem připravené silikátově-disperzní maltě HELUZ SIDI, zdění z broušených cihel HELUZ. Novou technologií zdění společnost HELUZ cihlářský průmysl opět výrazně ovlivní vývoj stavebních technologií, podobně jako před lety s tepelněizolačními cihlami FAMILY 2in1 plněnými polystyrenem či první kompaktní broušenou akustickou cihlou sendvičové skladby cihla-minerální vlna-cihla HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená. Více na www.heluz.cz

HELUZ SIDI je předem připravená silikátově-disperzní malta pro tenkovrstvé zdění. Můžeme si ji představit jako hustší barvu na malování. Je to z výroby namíchaná směs, nic se do ní už na stavbě nepřidává, takže odpadá riziko jejího znehodnocení neodbornou úpravou, jako je přidání nesprávného množství vody do sypké cementové malty. Stačí otevřít kyblík s maltou HELUZ SIDI, ponořit systémový váleček a mohu nanášet maltu na cihly a zdít. Jedná se o novou technologii zdění, která zajistí deklarované technické parametry výsledné konstrukce běžně dosažitelným úsilím na stavbě," popisuje jednoduchost zdění s novinkou HELUZ SIDI Ing. Pavel Heinrich, produktový manažer společnosti HELUZ. S maltou HELUZ SIDI se stavba zjednoduší a urychlí, protože nanášení malty válečkem je jednoduché jako malování. Broušené zdivo však vykazuje obdobné vlastnosti (mechanické, tepelnětechnické, akustické, trvanlivostní) jako při použití cementové tenkovrstvé malty. Malta HELUZ SIDI je vhodná i pro pasivní i nízkoenergetické domy.

Zedník bude mít dostatek času na osazení cihly na nanesenou maltu HELUZ SIDI

Malta HELUZ SIDI je tenkovrstvá zdicí malta s pojivem na bázi vodního skla a alkalivzdorné polymerní disperze připravená k okamžitému použití. Má vynikající smáčivost k cihelnému střepu a dostatečný otevřený čas pro nanesení malty, uložení cihel a jejich rektifikaci ve zdivu. Po nanesení se voda odpaří, resp. nasákne do cihly, malta HELUZ SIDI vytvrdne a díky vodnímu sklu je pevná a chová se obdobně jako cementová malta. Plnohodnotné zpevnění spoje v běžných klimatických podmínkách nastává do 7 dnů, což je 4x kratší doba než u běžně používaných malt! Zdění je možné provádět při teplotách (prostředí i zdicích prvků) nad 1°C . Maltu HELUZ SIDI lze nanášet na ložné plochy broušených cihelných bloků Heluz v dostatečném časovém předstihu. Celkový „otevřený čas" je 10 minut. A následně do dalších 5 minut je možné uložit cihelný blok HELUZ do konečné pozice ve zdivu. Čas pro nanesení malty a uložení cihel je tedy zhruba dvojnásobný oproti cementovým tenkovrstvým maltám.

SIDI1 2

S tekutou maltou HELUZ SIDI je zdění jednoduché jako malování

nanaseni valeckem

Nanášení malty HELUZ SIDI se provádí systémovým válečkem.

nanaseni valeckem1

HELUZ SIDI se nanáší rovnoměrně (do kříže), aby pokryl všechna vnitřní i obvodová žebra v ložné ploše cihly.

http://www.heluz.cz/sidi/

Společnost HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s. patří mezi tři největší výrobce zdících systémů na našem trhu, jako jediná je ryze česká. Tradice této rodinné firmy spadá až do roku 1876, kdy Jan Řehoř v Dolním Bukovsku postavil první žárovou pec a z vytěžené hlíny vypálil první cihly. Dnes má společnost HELUZ výrobní závody kromě Dolního Bukovska ještě v Hevlíně a Libochovicích, kde vyrábí kompletní stavební systém HELUZ zahrnující obvodové i vnitřní cihelné bloky, včetně cihel s nejlepšími tepelně izolačními vlastnostmi na trhu řady HELUZ FAMILY 2in1 pro nízkoenergetické a pasivní domy. Společnost HELUZ v roce 2017 na trh uvedla i první kompaktní broušenou AKU cihlu sendvičové skladby cihla-minerální vlna-cihla se vzduchovou neprůzvučností Rw=57 dB pod názvem HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená. Sortiment dále tvoří nosné roletové a žaluziové překlady, ploché překlady, keramické stropy, komínové systémy a speciální tvarovky.

Pro další informace, prosím, kontaktujte:

Andrea Stejskalová 

HELUZ cihlářský průmysl, v.o.s.
Manažerka marketingu GSM: +420 604 262 272
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mgr. Alena Drtinová
Privilege PR, s.r.o.
GSM: +420 777 888 195
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , 

Letní slevová akce Heluz

Letní akceDoplňkové cihly HELUZ rozdáváme zdarma. Až do množství 10% z celkového objemu cihel potřebných pro stavbu.

...číst více

Studie novinek 2021

V této sekci pro Vás připravujeme novinky na rok 2021. V případě zájmu o bližší informace ohledně dispozice, napište. Podklady zašleme mailem. Zde malá ochutnávka

OPÁL 56/368

vizualizace1

OPÁL 61/369

vizualizace1 copy

SPINEL 131/376

vizualizace1 copy copy

 

Nová služba pro zákazníky a investory společnosti HELUZ

03Na webových stránkách mohou zákazníci nebo investoři sledovat průběh vyřizování své zakázky 7 dnů v týdnu a 24 hodin denně, od okamžiku přijetí objednávky od stavebnin do okamžiku expedice. Díky této službě získá zákazník nebo investor potřebné informace o předpokládaném datu dopravy, počtu dílčích dodávek na stavbu a jejich sortimentní skladbě na jednotlivých kamionech, jakož i informaci o dopravci včetně kontaktu na něj.

Odkaz na službu zde

Nové ovládání vnitřního prostředí VELUX ACTIVE!

velux-active-box-940x940-xxlSystém VELUX ACTIVE with NETATMO vám bez starostí zajistí zdravější klima domácnosti. Chytré senzory neustále monitorují teplotu, vlhkost a úroveň CO2 ve vaší domácnosti a otevírají a zavírají vaše střešní okna, rolety a žaluzie VELUX INTEGRA® tak, aby vytvořily zdravější vnitřní klima.

Více o VELUX ACTIVE

Univerzální LED stmívač

led-stmivac
Náš nový univerzální stmívač LED zdrojů CCT99100, který máme nyní v sortimentu, přínáší možnost ovládání různých zdrojů světla nejen LED. Jedná se o modul, který se vkládá do elektroinstalační krabice pod obyčejné tlačítko. Je určen pro ovládání LED stmívatelných žárovek, ale i obyčejných žárovek nebo halogenových lamp vše na 230 V. Má paměťovou funkci a je možné ho ovládat i několika tlačítky najednou (stmívání z více míst až do 20 metrů kabeláže). Více informací naleznete v přiloženém souboru a návodu. Technicky stejný stmívač, ale s otočným tlačítkem naleznete v sortimentu řady Merten pod označením MEG5134-0000.

 

 

Výhody

 • Univerzální LED stmívač na 230V
 • Automatický/manuální režim rozpoznání zátěže
 • Stmívá LED světla, žárovky, halogenové lampy (s vinutým i elektronickým transformátorem)
 • Pouze dva vodiče pro zapojení (není nutný zemnící vodič)
 • Protizkratová ochrana a ochrana proti přetížení
 • Funkce měkkého startu
 • Možnost ovládání z mnoha míst přídavnými tlačítky (max 20 metrů kabeláže)
 • Možná jednoduchá náhrada běžného spínače

 

Web vypinac.cz

vypinac

Na stránkách www.vypinac.cz máte možnost shlédnout mnoho inspirace pro váš dům nebo byt.

 • Vizualizátor jako doplněk k výběru vypínače pro váš interiér je skvělou možností se ujistit, že Váš výběr je tou pravou volbou. Majitelé tabletů umožňujících sdílení fotoaparátu s webovou stránkou mají možnost vyzkoušet vypínač „v reálu" pomocí rozšířené reality. Vypínač mohou po interiéru posouvat nebo měnit jeho velikost a zhodnotit jak interiéru sluší.
 • Tipy a Triky. Tato část slouží jako zdroj nápadů. Najdete zde zajímavosti, jak ušetřit, jak co nejlépe vybrat přístroje do jednotlivých místností a další užitečné rady. Hodí se vám i na bonusovou akci s firmou S500 kde nabízíme přírodní rámečky Unica Class, více na našem Facebooku.
 • Inspirujte se vás přehledně informuje o zajímavostech a novinkách. Inteligentní bydlení a záložka vysněný dům vám krásně ukáže jaké prvky ještě ve vašem domě můžete mít. Můžete si projít místnosti a s použitím vysvětlivek si pročíst co každý prvek pro dům nabídne za funkčnost.
 • a mnoho dalšího...

Ve spolupráci s firmou Schneider Electric CZ, s.r.o. pro Vás připravujeme další speciální bonusy. Dotazy a poptávky zasílejte na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Ukázky prezentací

vypinac

vypinac1

vypinac2

 

Podsvícené zásuvky Merten

merten

Tento unikátní produkt, který jiné řady vypínačů a zásuvek nenabízí, najdete v produktové řadě Merten. Zásuvka je vybavena odklápěcím panelem, který je umístěn ve spodní části zásuvky. V zásuvce je zabudováno čidlo osvětlení, které zapíná orientační světlo v zásuvce jen tehdy, když je v místnosti tma. Zapnutí osvětlení v zásuvce lze rovněž úplně vypnout.

Takto osvětlenou zásuvku můžete použít jako noční orientační osvětlení, které příjemně a nenásilně osvítí například schody nebo dětský pokoj. Nemusíte zapínat světlo v pokoji a budit tím ostatní spáče.

Nahoru