Xella CZ, s.r.o.

Xella v České republice

Nadnárodní koncern Xella International je v České republice zastoupena společností Xella CZ, s.r.o. a společností Fermacell GmbH, org. složka Praha. Xella tak u nás zastupuje jak proslulou značku pórobetonu YTONG, tak i výrobu sádrovláknitých desek. Výrobky značky YTONG jsou na našem trhu velmi dobře známé a oblíbené, představují synonymum mezinárodního stylu, který je moderní a inovativní.

Xella CZ, s.r.o.

Vodní 550
664 62 Hrušovany u Brna
www.ytong.cz
obchod.cz@xella.com

Tel.: 547 101 124

Roční objem stavebního materiálu YTONG v ČR dosahuje téměř 1 mil. m3 a zaměstnává přes 300 pracovníků ve třech výrobních závodech. Díky tomu zaujímá společnost Xella CZ, s.r.o. na českém trhu s pórobetonem vedoucí pozici.

Dílčí společností, která funguje na našem trhu je Fermacell GmbH. Tato společnost se může pochlubit dominantním postavením na trhu sádrovláknitých desek nejen u nás, ale v celé Evropě. Mimořádná obliba u zákazníků pramení především z komplexnosti systémových řešení a servisu. České zastoupení dodává na trh více než 1 mil. m2 ročně, největší objem dodávek je realizován pro výrobce a dodavatele montovaných domů na bázi dřevěné konstrukce.

Značka Ytong

Značka YTONG se může pochlubit mimořádnou historií, její síla a úspěch souvisí s dlouhou tradicí a východiskem v podobně inovativních technologií. Vývoj produktu YTONG je spjat s poválečným nedostatkem zdrojů na vytápění ve Švédsku. YTONG se stal první značkou, která umožnila obyčejným lidem stavět neobyčejně úsporné domy. Nabízí realizaci vyhřátého, ale úsporného domova, nadstandardní péči a služby.

YTONG je bílá tvárnice, která je vyrobena z vápna, písku, cementu a vody. Uvnitř obsahuje milióny vzduchových pórů, které jí také daly jméno: pórobeton. Poprvé byla průmyslově vyrobena před více než 80 lety v jihošvédském městě Yxhultu. Značka byla oficiálně zaregistrována v roce 1940, ale již v roce 1923 namíchal dr. Axel Erikson bázi pro průmyslovou výrobu autoklávového pórobetonu. Název značky je odvozen z místa výroby a názvu technologie: Yxhult + Gasbetong = YTONG

YTONG se stal první registrovanou značkou stavebního materiálu, která se prosadila po celém světě a trvale změnila stavění. Tento systém přesných hladkých tvárnic zlepšil tepelnou izolaci o 20%, zrychlil proces stavění a snížil stavební náklady. Od roku 1960 je na trhu přesná hladká tvárnice YTONG, kterou lze spojovat tenkovrstvou zdicí maltou do téměř bezespáré zdi.

Dnes je značka YTONG jednou z nejsilnějších na trhu stavebních materiálů a představuje synonymum pro pórobeton. Je známá výstižným Y podle domovského města, stejně jako signifikantní žlutou barvou vycházející z loga společnosti a balicí folie, do které jsou baleny tvárnice YTONG. Díky rozsáhlému spektru produktů lze dnes postavit dům od sklepa až po střechu kompletně z pórobetonu.

Služby Ytong

Ytong: Prémiový stavební materiál + prvotřídní služby pro stavebníky.

Uvažujete o nákupu stavebního systému Ytong na váš dům? K nákupu materiálu vám poskytneme prvotřídní služby. Přesně spočítáme, kolik materiálu Ytong budete potřebovat, zboží dopravíme, založíme rohy vaší stavby, zapůjčíme profesionální nářadí a také bezplatně poradíme.

Nejvýhodnější nabídka

Zašlete nám projekt rodinného domu a my vám zpracujeme nejvýhodnější řešení a cenovou nabídku na míru.

Doprava materiálu

Zajistíme dopravu stavebního materiálu Ytong z výrobního závodu přímo k vám na stavbu.

Založení rohů zdiva

Využijte služby bezplatného založení rohů první řady tvárnic profesionálními Ytong mistry.

Odborné technické poradenství

Ve fázi plánování i v průběhu samotné stavby domu vám naši techničtí poradci poskytnou telefonické i osobní konzultace nejen v kanceláři, ale i přímo na vaší stavbě.

Kladečské plány

Máte zájem o vyhotovení kladečských plánů stropů?

Nářadí

Využijte systémové nářadí Ytong, které zjednoduší a zrychlí práci na stavbě.

Zapůjčení pásové pily

Výhodně vám zapůjčíme pásovou pilu na řezání tvárnic Ytong.

Certifikované stavební firmy

Pravidelně školíme stavební firmy, které získávají certifikát.

 

 

Nahoru