Výběr projektu

Výběr projektuNáš katalog projektů stejně jako web je obsáhlý. Poradíme Vám, jak si jednoduše svůj projekt vyberete.


Zajímat by vás měly 3 základní faktory

  • Dispozice domu - počet pokojů, garáž, podsklepení
  • Velikost a umístění stavby na pozemku
  • Cena výstavby rodinného domu
  • Dispozice domu - zvolte si počet pokojů, sklep či garáž

Zamyslete se, zda preferujete otevřený a velký prostor nebo uzavřenou dispozici. V nabídce projektů naleznete obě varianty.

Víte, kolik pokojů využijete? To je odvislé od počtu osob. Každé dítě by mělo mít svůj pokojíček, rodiče klidnou ložnici. Obyvatelé domu se scházejí ve společných prostorách - v kuchyni, jídelně, obývacím pokoji či hale. Pokud k vám často jezdí návštěvy, možná vám přijdou vhod dvě koupelny, druhé wc a pokoj pro hosty.

Pracujete z domova? Myslete i na pracovnu nebo ateliér. Každý prostor navíc znamená vyšší náklady na výstavbu. To platí i při rozšiřování domu do výšky. Nabídka projektů standardně obsahuje domy se 3 až 6 pokoji, uspokojíme i náročnější stavebníky.

Pokud nebudete stavět přímo v centru města, auto je dnes už skoro nutností. Každodennímu čištění čelního skla od ledu a sněhu v zimě se vyhnete začleněním garáže. Ta může být součástí domu nebo stát samostatně. Je-li váš pozemek svažitý, využijte možnosti umístit ji do suterénu.

Samostatně stojící garáž můžete dostavět časem, čímž prvotní náklady na realizaci výstavby snížíte. Jestliže máte aut více, myslete i na to. Garáž lze přeprojektovat na dvougaráž. Ale to není vždy jednoduché u garáže vestavěné do domu.

Možná se vám líbí právě projekt s garáží, ale vy ji nepotřebujete. Žádný problém. Naši projektanti ji pro Vás přepracují na další obytnou místnost, pracovnu nebo dílnu.

Potřebujete sklep? Každé patro, a to i do hloubky, náklady na výstavbu zvyšuje. Pokud nejste vášniví pěstitelé ovoce, možná ne. Moderní kotelna nebo prádelna mohou být i v přízemí. Pokud si však sklep přejete a není ve vámi vybrané projektové dokumentaci začleněn, můžeme vám jej na přání do projektu zahrnout.

Vyberte si velikost a umístění domu na pozemku

Rozměry Vašeho stavebního pozemku ovlivňují i nabídku vhodných projektů. Umístění rodinného domu na stavební pozemek řídí vyhláška č. 501/2006 Sb., o obecných požadavcích na využívání území. § 25 defi nuje vzájemné odstupy staveb. Váš nový dům by neměl stát blíže než 7 metrů od sousední stavby a 2 metry od hranice pozemku. Nehledě na vyhlášku, jistě se nechcete dívat sousedům do talíře.

Dalším faktorem umístění stavby je takzvaná odstupová vzdálenost, která vychází z požárně bezpečnostního řešení rodinného domu. Určuje prostor kolem hořícího objektu, v němž hrozí nebezpečí přenesení případného požáru sáláním tepla nebo padajícímihořícími částmi konstrukcí objektu. Určitě vás taková nepříjemná událost nepotká, avšak legislativu je třeba ctít.

Důraz při umístění domu dejte také na jeho správné natočení vůči světovým stranám. Na sever by měl mířit co nejmenší počet oken. Navštivte váš pozemek ve všech možných denních i ročních dobách, pozorujte, kde vychází a zapadá slunce. To vám usnadní správné umístění domu i výběr projektu.

Severní malé okno koupelny, komory či spíže, zamezí velkým únikům tepla. Správná orientace domu
vám dopřeje ranní sluneční paprsky až do ložnice. A v obývacím pokoji, který je vyhřátý jižním sluncem, si užijete chvíle pohody a relaxu.

Cena - zaplaťte jen tolik, kolik můžete

Finanční náklady na stavbu bývají nejčastěji rozhodujícím faktorem při výběru domu. Abychom vyšli vstříc většině české populace, v nabídce projektů naleznete domy v cenové relaci od 1,9 milionu korun. Horní hranice je bez omezení. Cenu realizace ovlivňuje i Vaše přání na úpravy projektu. Ať se dům zvětší do hloubky, šířky či výšky, vždy se to projeví na jeho ceně. Pokud se rozhodnete pro stavbu svépomocí, můžete ušetřit až 30 % v porovnání s výstavbou domu takzvaně na klíč. U každého projektového řešení naleznete orientační cenu realizace a cenu materiálu. Ta však nezahrnuje přípojky inženýrských sítí, úpravy terénu a zahrady, oplocení, nábytek, kuchyňskou linku a další vybavení.

Nahoru