Výběr stavební firmy

stavebni firmaPři výstavbě na klíč čeká na stavebníka laika mnoho nástrah, které při prvotním zápalu pro věc nedokáže odhadnout.

Stavebník musí mít nejen znalosti v oboru stavební, ale také i právní a manažerské. Již při výběru firmy na něj čeká nejedno překvapení. Proto je pro stavebníka nanejvýš vhodné, pokud svěří celou stavbu do rukou spolehlivého manažera, který bude hájit zájmy investora od zadání projektu až po kolaudaci stavby. Manažer nejen zajistí výběr firmy, ale také pomůže s uzavřením smlouvy a zabezpečí smlouvu tak, aby chránila zájmy stavebníka. Při zahájení stavby potom kontroluje průběh stavebních prací, jejich kvalitu, dodržování termínů a efektivní využívání finančních prostředků.

Odborný dohled nad stavebními pracemi garantuje kvalitní výsledek. V případě, že se stavebník rozhodne pro vlastní výběr stavební firmy, musí si stavit priority pro výběr.

Cena stavby

Pro stanovení ceny je nezbytné mít kvalitní rozpočet, nejlépe od rozpočtáře nezávislého na stavební společnosti. Tento rozpočet stavebník předkládá firmám, které se účastní výběrového řízení. Reference firmy. Součástí nabídek firem by měli být referenční stavby. V této fázi stavebník nesmí dát na počet či velikost realizovaných staveb, ale konkrétní stavby si prohlídnout zvenku i zevnitř, u majitelů se informovat na spokojenost s firmou, případné potíže s kvalitou, termínem. Platební podmínky. V této fázi začíná jednat o Vašich financích, proto se vyvarujte firmám s neúměrnými zálohami, solidní firma fakturuje po ukončení určité fáze výstavby na základě provedených prací.

Termín a harmonogram prací

Cílem stavební firmy je postavit dům v nejkratším termínu, bohužel spousta stavebníků na tento argument "slyší". Jednotlivé konstrukce s mokrým procesem výstavby potřebují svůj technologický čas zrání a vysychání. Extrémně krátká doby výstavby se může projevit až v zimních obdobích, kdy vlivem vysoké vnitřní vlhkosti dochází k rosení oken, koutů místností, vzdutí dřevěných podlah, zvlnění koberců a následně vzniku plísní apod.

Související partneři

Stavební firmy

Stavební firmy

Stavební firma Milan Charvát

Stavební firma Milan Charvát

Zabýváme se výstavbou rodinných domů, rekonstrukcemi, zateplováním fasád, realizací zpevněných ploch a komunikací z betonových dlažeb, zemními pracemi, jako jsou například terénní úpravy pozemků u rodinných domů a to i v součinnosti se zahradnickými dodavateli.

Stavební sdružení PMJ

Stavební sdružení PMJ

PMJ stavební sdružení bylo založeno jako soukromá firma v roce 1991. Zaměstnává na 30 kvalifikovaných řemeslníků. Sdružení disponuje potřebnou stavební mechanizací a vlastní dopravou.

HOUSING 4U, s.r.o.

HOUSING 4U, s.r.o.

Stavíme chytře, stavíme s Vámi.

Stavební firma Lem Grant

Stavební firma Lem Grant

Stavíme - vytváříme prostor Vašeho domova.

Nahoru