Fasády, omítky, stěrky, podlahy, zateplení

Fasády a vnitřní omítky budov jsou většinou chápány a posuzovány z hlediska estetiky a životnosti. Je však nutno zamýšlet se nad tím, že se jedná o kontaktní plochy, které zásadně ovlivňují prostředí ve kterém žijeme. Určitě každý z nás dobře zná, jaký vliv na naši psychiku mají barvy, které nás doma obklopují.

V projektech firmy ERLIS, projekt s.r.o. jsou zapracovány výrobky firmy Weber, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. jako předního výrobce vysoce kvalitních štukových a tepelně izolačních omítek, zateplovacích systémů, sanačních omítkových systémů, nátěrů, vyrovnávacích a samonivelačních podlahových hmot, lepidel na obklady a dlažbu.

Omítky

Omítky tvoří stejnoměrné a opticky přitažlivé povrchy stěn. Nemají jen dekorativní účel, slouží jako ochrana zdiva a zabraňují jeho trvalému poškozování povětrností. Vlastnosti cihelného zdiva a omítkového systému musí být k sobě navzájem v souladu. Na trhu je dostatek materiálů, balených v pytlích, kde bývá na obalu uveden způsob použití. Jejich nezanedbatelnou vlastností by měla být schopnost vodu odpuzovat, a chránit tak zdivo před pronikáním vlhkosti. Důležitou vlastností omítky je schopnost přemosťování vzniklých trhlin. Omítky se skládají z jedné nebo více vrstev. Klasická struktura vícevrstvých omítek: přímo na podklad (nejčastěji na zdivo) se nastříká základní nástřik, který zabezpečuje přilnavost dalších vrstev na cihelném zdivu. Následuje spodní (jádrová) omítka tloušťky 1 až 1,5 cm, dále strukturovaná omítka (asi 1 cm) nebo jemná omítka (1 až 2 mm).

řešení pro fasády

Krášlení a zároveň i ochrana starých i nových fasád, v kombinaci barev a struktur. Současně respektování začlenění těchto staveb do okolí, brání v úvahu různé architektonické styly a zachování kulturního dědictví.

řešení pro obklady a dlažby, přírodní kameny

Lepení všech druhů dlaždic na všechny druhy podkladů, ozdobné i technické spárování, ochrana proti vlhkosti a příprava pro úspěšnou a bezpečnou aplikaci.

řešení pro podlahy

Komplexní řešení pro podlahové systémy, pro všechny typy podkladů, za pomocí všech druhů aplikací: ruční i strojní zpracování. Příprava podkladů pro podlahové kyrtiny, včetně penetrací.

řešení založená na technických maltách

Pro úsporu času, bezpečnou a jednoduchou aplikaci. Usnadnění lepení, fixaci, spojování, tmelení a vyrovnání. Od drobných prací až po silnice a mosty, a to ve všech fázích stavby.

 

Nahoru